Navigacija

 
 Apie svetainę
 Artroskopija
 Darbo grafikai
 Peties sąnarys
 Traumatologija
 Klaipėdos OTrD
 Nariai
 Archyvas
 Statistika
 Reg.vartotojams
 

 Greita paieška

 
 

 Reklama/Remėjai

 
 
 
 
 
 

 Nuorodos

 
 LTOD
 Konsultacijos Klaipėdoje
 ORTOGIDA
 PUBMED
 

 Lankomumas

 
 
 
 


"Atviros" ir Artroskopinės operacijos. Kas geriau?

Dažnai tenka išgirsti klausimą, kurios operacijos geresnės: Įprastos su pjūviu, ar artroskopinės? Dauguma atvejų atsakymas vienareikšmis: artroskopinės. Kodėl?... 


 1. Artroskopinės operacijos atliekamos per nedidelius įpjovimus. Neatidalinami sveiki audiniai, t.y. nereikia atidalinti sveikų audinių, raiščių tam, kad pamatytume pažeistą vietą.
 2. Artroskopas- vos 5 mm diametro, galima įlįsti į vietas, kurios per pjūvį sunkiai būtų prieinamos. Kadangi vaizdas didinamas 10X-15 X, bet kokia patologija gerai įžiūrima. Geresnė diagnostika.
 3. Tikslesnės operacijos. Kartais labai svarbu rasti tikslią vietą, kur turėtų būti įsodinti transplantai (pvz.: priekinio kryžminio raiščio plastika). Nepadarius to- naujas raištis išsitampo ir vėliau plyšta. Artroskopu labai gerai matoma tiksli transplanto įvedimo vieta.
 4. Vaizdas matomas akimis, galima atlikti funkcinius testus operacijos metu. Kai skauda prie tam tikrų judesių, operacijos metu atkartojus tuos judesius galima matyti patologiją. Šiai dienai artroskopija yra "auksinis standartas"  peties problemų diagnostikai  ir visų kitų tyrimų (magnetinis rezonansas, KT, ultragarsas) tikslumas yra lyginamas su artroskopija.
 5. Kadangi mažiau žalojami aplinkiniai audiniai, greitesnė pooperacinė reabilitacija, mažesnis pooperacinis skausmas, greitesnis atsistatymas.
 6. Kosmetika: maži pjūveliai, jokių randų. Gal vyrams tai ir neaktualu, bet moterys labai vertina.


2 metai po atviros peties operacijos: DGN.: Adhesyvinis kapsulitas


Ta pati pacientė. 2 mėn. po peties artroskopijos: DGN.: Adhesyvinis kapsulitas

Bet yra ir trūkumų:

 1. Naudojamas sterilus vanduo, reikalingi vienkartiniai apklotai, kadangi įprasti medžiaginiai sušlaptų ir taptų nesterilūs. Vienkartiniai apklotai brangūs.
 2. Naudojami spec. instrumentai, kurie taip pat brangūs.
 3. Artrokopinės operacijos dažnai sudėtingos, todėl reikalinga patirtis- yra ortopedų traumatologų "kasta"- artroskopuotojai.
 4. Dėl ribotų techninių galimybių ir didelio populiarumo tenka laukti eilės operacijai.
 5. Kartais tenka naudoti spec. implantus (tirpstančius, titaninius), be kurių operacijos atlikti neįmanoma. Bet dabar dauguma jų yra kompensuojami ir juos nuperka Valstybinė Ligonių Kasa.
83 Comments
Posted on 2006-Jan-24 by admin
by Birute @ 24 Apr 2006 07:39 pm
Sveiki
Esu 21 metu. Man plyso kelio meniskas. Gali buti, kad isisenejes plysimas. Yra siuloma operacija. Noreciau daugiau suzinoti apie pasekmes ir ar ja butina daryti, apie pooperacini laikotarpi ir anestezija operacijos metu. Kadangi studijuoju ir sesija "kabo ant nosies", beja neilgai trukus reikia isvykti. Buciau labai Jums dekinga, nes pergyvenu, kaip mazas vaikas.
by Springray @ 27 Apr 2006 09:10 pm
Na, siuo atveju, operacija tikrai pagelbetu. Nesioperuojant devisi kremzles, o be to- turbut jauti sioki toki diskomforta(vieniem buna didesnis, kitiems mazesnis)-"uzsikerta" koja, skauda. Kadangi apturejau panasia trauma+kryzminiu raisciu plysimas, tai tvirtinu, kad operacija man labai padejo.Nepatarciau operuotis, jei neturi laiko, taciau ilgai netempk.Pooperacinis laikotarpis labai svarbus ir i ji reik rimtai ziuret. Kiekvienas atvejis individualus, todel geriau paaiskintu traumatologas-ortopedas. Anestezija dazniausiai daroma daline(iki puses).Nepergyvenk labai! Svarbu surasti zmoniska daktara!
by jermola @ 09 May 2006 02:52 pm
Labai gražus Springrey paaiškinimas :-).
Dažniausiai daromos spinalinės anestezijos: t.y. įduriama adata storio kaip plaukas į nugarą ir nutirpsta abi kojos. Ši anestezija žymiai pranašesnė lyginant su bendrine.
Dėl pašio mensiko plyšimo. Kliniškai (apžiūri gydytojas) ir iš rentgenogramų (matosi tik kaulinės struktūros) nustatyti mensikų plyšimą gana sunku. Svarbūs požymiai: ar užstringa kelias (nebegali ištiesti?), ar skauda ramybėje, ar kaupiasi skyščiai? Jei taip, tai greičiausiai meniskas plyšęs. Bet norint tiksliai pasakyti, kad nebūtų operacija atlikta be reikalo, gerai būtų atlikti BMR tyrimą (magnetinis rezonansas).
Jei meniskas iškerpamas atsistatymas apie 2 sav. Sprotuoti galima nuo 4 sav.
Susiuvus meniską +3 sav.
by Springray @ 15 May 2006 01:10 pm
Paaiskinimas, matyt, "pacientishkas"... wink
BMR tyrimo nedarem. Kazkaip labai graziai jus traumatologai mokat nustatyt kas negerai - koja tik timpt, i viena puse, i kita - ir viskas aisku. Ilgai negaliu atsistebet siuo jusu sugebejimu. smile
by Springray @ 16 May 2006 06:08 pm
to jermola - apsilankykite puslapyje http://www.biteplius.lt/lt/2club.welcome/455-=(1295429639
Ten visai kartais praverstu Jusu komentarai ir patarimai. wink Neitiketina, kiek zmoniu patiria traumas... smile
by jermola @ 20 May 2006 09:13 am
Mokame nustatyti...Jei apžiūrint visi simptomai aiškūs-> nėra jokių problemų, iš kart galima siūlyti operaciją. Bet dviejų vienodų žmonių nėra, ir kiekvienas atvejas unikalus. Todėl vien "iš kojos timptelėjimų" spręsti rizikinga.
by Springray @ 20 May 2006 02:42 pm
Suprantu. Bet kadangi BMR mokamas(jei nori iskart) arba laukti eilej pusmeti, tai geriau preliminari diagnoze, negu is proto eiti tiek laiko. crying Ir siaip nuo traumos iki operacijos tiek "kryziaus keliu" reik nueit, kad jau niekas nebesvarbu. Gerai, kad poliklinikoj dabar lengviau siuntima pas specialista gaut, o tai anksciau siusdavo toli toli...
by jermola @ 22 May 2006 02:50 pm
Klaipėdos Apskrities ligoninėje BMR tyrimui eilė ~1 mėn. Mokėti tik už nuotraukas ~40 Lt. Jei mokate pats: eilė ~2-3d. ~250Lt
by Springray @ 23 May 2006 06:17 pm
Jums Klaipedoj pasiseke... crying
by Ieva @ 05 Mar 2007 12:34 am
Taip atsitiko, kad man reikia artroskopnes kelio operacijos, truko raisciai. Gal galite patarti, kur Lietuvoje geriausia ja darytis? Man svarbu greitai ir kokybiskai, draudimas viska padengs wink
by vilija @ 05 Mar 2007 02:55 pm
Man tokią operaciją padarė prieš 5 savaites Klaipėdos ligoninėje.Laukti reikėjo mėnesį,nes po slidinėjimo sezono ten bumas.Man tai pooperacinis laikotarpis daug baisesnis ir skausmingesnis nei pati trauma.Pasirūpink ramentais, nes jų tau reikės apie 6 savaites.Laikykis,Ieva,nes lengva nebus.
by Ieva @ 06 Mar 2007 12:39 am
Aciu uz informacija. As irgi is tu nevykeliu slidininku sad Ramentus jau kalnuose idave. Gal galetum parasyti, kuo tas pooperacinis laikotarpis toks sunkus (galima ir i meila)? Mane uzsienyje nuteikinejo, kad cia paprasta operacija, vaiksciosiu vos ne tuoj pat..
by vilija @ 06 Mar 2007 12:11 pm
Gali parašyti savo E-mailą.Jei gyveni aukščiau 2 aukšto,tai net nelabai kur ir išvyksi.Aš galiu tik nulipti į apačią.Didžiausias išsigelbėjimas ortopedinis įtvaras, kurį padaro pagal tavo koją ir jį kompensuoja ligonių kasos.
by Ieva @ 06 Mar 2007 06:33 pm
by manfredas @ 10 Mar 2007 02:49 pm
a siauliuose kryzminiu kelio raisciu operacijas geras daro?
by Viktoras @ 20 Mar 2007 11:29 pm
zinoma smile
by laima @ 21 Mar 2007 01:15 pm
vakar mano sūnui padarė kelio raiščių plastikavimo operaciją.Šiandien-jau namie.Bandė pas gydytoją sužinoti apie operaciją,bet tas tyli kaip partizanas,nieko neaiškina.Kas ten per sraigtai po oda,kada ir kaip juos išims.Kas pergyvenote šia operacija,labai prašau,pasidalinkite patirtimi.Ačiū.
by Viktoras @ 22 Mar 2007 10:48 am
šalinti impalntų nereikia. Naujas raištis prigyja per 6-8 sav.
Metodikos įvairios, implantai įvairūs, būtent kurie Jums panaudoti- nežinau.
Reikėtų susidraugauti su gydytoju, turėtų daugiau papasakoti.
by Jurgita @ 05 May 2007 01:52 pm
Ar kelio raiščių operacijos irgi atliekamos artroskopiniu būdu?
by Laimius @ 17 May 2007 12:46 pm
Sveiki, Man 2006 m. lapkritį darė priekinių kelio raiščių plastiką ir susiuvo meniską. Tai operacija pavyko, tačiau jau 6 mėn. kelio sąnaryje kaupiasi skystis - kas 3 savaitės reikia punktuoti? Gal kas žino kiek laiko dar rinsksis skysčiai ir ar negali kokia sąnarių liga išsivystyti?
by Gydytojas @ 19 May 2007 10:46 pm
Priekinio, užpakalinio kryžminių raiščių - artroskopiniu būdu, šoninių raiščių - per įprastą pjūvį
by Gydytojas @ 19 May 2007 10:50 pm
Jei kaupiasi sąnario skystis- sąnaryje yra bėda, kurią reikia tvarkyti. Skystis sąnaryje gaminasi dėl uždegimo, o kas jį palaiko? ...infekcija, nesugijęs meniskas, nutrūkęs PKR, kremzlės defektas....t.t. Būtina išsiaiškinti priežastį
by marazaz @ 08 Aug 2007 05:10 pm
ma nruosiasi daryti kelio raisciu orperacija, kiek zinau ten des varztus - gali buti titaniniai ar tie kurie istirpsta patys. gal galit daugiau paasikinti.
by JOLITA @ 02 Jan 2008 08:22 pm
Kankinuosi po antros menisko operacijos,jauciuosi blogiau,skysciai kaip kaupesi taip ir kaupiasi sad
by JOLITA @ 02 Jan 2008 08:30 pm
Man jau du kartus suleistas kenologas ir kiti vaistai,pagerejimas buvo laikinas,negaliu gyventi ramiai,rezonans rodo,kad viskas ok!?Liepe stiprinti slaunu raumenis,bet kad dvirati minu sukandus dantis
by VJ @ 05 Jan 2008 06:24 pm
Gerb. Jolita, žr 4 į viršų
...reikia rasti priežastį??? BMR tikslumas 90%. Asmeninė patirtis- po atliktos operacijos BMR tikslumas 50%!
by marace @ 18 Jan 2008 06:22 pm
man kryzminius du kartus operavo,tai siule rinktis ar titaninius ar baltiminius (tirpstancius)pasirinkau antrusiuis bet jei neklystu jie brangesni yra
by siga @ 17 Feb 2008 12:59 pm
po artroskopines plysusio menisko, iplysusiu galinio kryzminio ir vidinio raisciu operacijos, kuri buvo pries 5d koja siaip taip sulenkiu tik 90 laipsniu.pries tai kojos isvis nelanksciau.ar man pavyks?
by iveta @ 21 Feb 2008 04:36 pm
man irgi kelio raisciu operacija ne uz kalnu,norejau paklaust kiek mazdaug viskas kainuos gal kas zino,kad tyrimai 260 jau zinau.esu dirbanti smile
by lina @ 25 Feb 2008 09:38 pm
man yra iplyses kojos meniskas ar yra butina operacija,ir kas butu jei jos neoperuoti?
by once @ 08 Mar 2008 08:57 pm
Ka tik vyrui padaryta kryzminio raiscio plastika (priekinio), siandien paleido is ligonines.Ar itvaras reikalingas visada, ar tik tada kai keliasi is lovos?Ar pratimus pradeti po pirmos sav, ar jau pirma?
by mama @ 06 Jun 2008 10:37 pm
man sanariuose kaupiasi vandenys,punktavo jau du kartus,bet vel renkasi,priezastis neaiski.Gal kam taip buvo ,kokios pasekmes,ar reikalinga operacija?
by deimante @ 23 Oct 2008 10:03 am
sveiki, kazkada turejau trauma buvo luzusi koja per kelieny,db jai ilgiau pasedziu ilgiau sulenkus koja man ja pradeda skaudeti,ir kai istiesiu suskausta per kelieny..kas tai galetu buti?
by RAminta @ 22 Dec 2008 11:20 pm
Laba diena!
Kaip atskirti,ar sanaryje kaupiasi skysciai, ar jis tik siaip, del sumusimo vis dar lieka patines
by Morta @ 03 Feb 2009 12:28 am
noreciau paklausti kiek laiko gyja vidinis meniskas po operacijos? operacijos bijau kaip vilko bet sake kad pjuviai bus visai mazuliukai. kokios pasekmes gali buti po operacijos.jeigu butu imanoma noreciau atsakyma gauti e-mail'u. sanciufejulka@yahoo.com
by Rusne @ 30 Jun 2009 09:19 pm
Sveiki, norėjau paklausti ar sumušus kelio sąnarį skysčiai pradeda rinktis tuoj pat ar gali po kurio laiko. Sūnus sumušė kelio sąnarį prieš gerą savaitę, tą pačią dieną rentgeno nuotrauka nerodė, kad būtų skysčių. Tynimas po truputį praeina, tačiau neramu ar nepradės rinktis skysčiai.
by ginas @ 26 Nov 2009 08:38 pm
birzelio menesi dariau operacija, menisko , klaipedoj . neturiu jokiu problemu
by Raimonda @ 27 Jan 2010 08:36 am
Man plyšo vienas kryžminis kelio raištis. Sako, kad nebūtina operuoti, kai dar vienas likęs sveikas. Ką patartumėt, ar vistik operuotis?
by Daiva @ 22 Jun 2010 02:30 pm
sveiki,sian gavau kelio sanario magnetinio rezonanso tomografijos atsakyma,ir jame parasyta,kad menisko plesymas.ar man butina operuotis?ir kokia tai operacija
by Anzelina @ 14 Aug 2010 11:08 pm
Sveiki,rugpjucio 12-ta dariau operacija menisko,praejo tik keleta dienu,o jau noresi begioti
by Amy @ 05 Oct 2010 03:15 pm
Perskaiciau viska labai atidziai ,nes reikes operuot,kadangi plyses meniskas,raisciai,yra vandens ir aisku skauda. Ir gal kas galit rekomenduot kazka is Panevezio ar Kauno gydytoju.
by susidomejus @ 03 Feb 2011 12:18 am
ar po kelio raisciu atliktos operacijos priklauso reabilitacija? Man ji nebuvo suteikta ir dabar,praejus beveik metams, lb skauda ta koja,sunku eiti.
by susidomejus @ 03 Feb 2011 12:21 am
siandien, nuvaziavus pas kita gydytoja, jis lb nusistebejo,kad reabilitacija nebuvo suteikta...Ar imanoma po tokio laiko ismankstinti ta koja?Ar ir vel reiks daryt operacija?
by linas @ 04 Feb 2011 11:38 am
kiek laiko turi praeiti po artroskopines operacijos, kad pilnai galima butu sportuoti (pvz. slidineti). Aciu. Beje, ant kiek rimtai galima mank6tintis.
by Karolina @ 14 May 2011 12:10 am
esu sokeja, neprofesionali, bet dirbu ir sportuoju daug. Man buvo truke kryzminiai raisciai ir plyses meniskas. dabar, praejus 7 menesiams kelis vel istino... ar cia skysciai? prasau, parasykit man i el.pasta daugiau kas apie tai zinot... karolina.sabaliauskait2@gmail.com
by GINTA @ 10 Oct 2011 05:10 pm
gal kas nors esate laukę eilėje gauti peties sausgyslių implantus Kauno klinikose ar ilgai laukėte ar gal kitokiu būdu galima gauti .Prašau parašykit man į el. paštą labai kauksiu
by atsiprašau @ 10 Oct 2011 05:12 pm
by xxx @ 17 Nov 2011 06:23 pm
PAts neseniai grizau is ligonines, operacija nera baisi ir skausminga, tik per nakt pradejo skaudeti koja, bet nesmarkiai. Gydytojai leidzia vaistus ir skausmas nurimsta. taigi kam bus operacija, sekmes :)
by Eve @ 02 Dec 2011 07:43 pm
Help! Pries keleta metu patempiau ciurna, ji uzgijo, o dabar vel patempiau, ir eme nuolat isnirineti. Kaip manote, ar man padetu artroskopija? Gal kas esat apturejes panasiu problemu??
by RBR @ 15 Feb 2012 03:37 pm
Laba diena, pries kelis metus patyriau peties isnyrima. padare artroskopine operacija, taciau neefektyviai. Isnyrimai kartojosi... visai nesenai atliko anta operacija su dideliu pjuviu. Baiminuosi kad ir si karta ji nebus sekminga...

<< Older ( 1 2 ) Newest >>

Name:
E-mail: (optional)
Smile: smile wink wassat tongue laughing sad angry crying 

Content Management Powered by CuteNews


© Copyright 2005 KKOTD, visos teisės saugomos